تا به حال به گوش همه ما کلمه های رمز ارزی و ارز دیجیتال خورده است که بسیار مشتاق هستیم تا درباره آن ها، بیشتر بدانیم و در صورت امکان و داشتن سرمایه در این زمینه، سرمایه گذاری کنیم. وب سایت ارز فارسی، به تمامی کاربران پیگیر، کلی مقاله در مورد ارز الکترونیکی و رمز ارزی ارائه داده است که می توانید با مراجعه به مقالات دیگر در این سایت اطلاعات کامل و دقیق را کسب کنید. این مقاله از سایت ارز فارسی، به چگونگی خرید ارز های دیجیتالی پرداخته است و به کاربران کمک می کند تا در این زمینه خبر کامل از خرید و فروش ارز های الکترونیکی را داشته باشند. حال، مهم ترین بحث این سرمایه گذاری خرید ارز دیجیتال است، با ما همراه باشید تا چگونگی خرید ارز دیجیتال را به شما بازگو کنیم. راحت ترین روش برای خرید ارز های دیجیتالی، ثبت نام در صرافی های رمز ارزی است. ولی راه های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

آموزش خرید ارز دیجیتال

خرید و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مهم ترین بحث این مقاله خواهد بود. خیلی روش های متنوع و گوناگونی برای خری ارز های دیجیتالی وجود دارد، مانند خرید ارز دیجیتال از کانال های تلگرامی یا سایت های مختلف، که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بهترین و ایمن ترین راه برای خرید ارز دیجیتال، خرید از صرافی های ارز دیجیتال است. همانند تراکنش هایی که در ارز دیجیتال می شود و همگی اینترنتی و مجازی است، ثبت نام و خرید ارز های دیجیتال نیز، اینترنتی و مجازی خواهد بود، یعنی هیچ نیازی به حضور شما، در هیچ موقعیت از خرید و معامله ارز های الکترونیکی نیست.

هر آنچه که قبل از ورود به بازار ارز دیجیتال باید بدانیم

بازار ارز الکترونیکی، یک بازار مالی نسبتا جدید و به روز است که تمامی خدمات و فعالیت های آن مجازی است. ارز های دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها ماهیت فیزیکی ندارند. یعنی اگر شما، ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری کنید، با فروش آن هیچ سکه یا پول فیزیکی را دریافت نمی کنید. در اصل واقعیت ارز های دیجیتال همین است، هیچ سکه یا پولی در این بازار وجود ندارد و تمام دارایی شما، به کیف پول مجازی انتقال خواهد یافت.

تحلیل بازار ارز رمزی

قبل از ورود به هر بازاری برای موفقیت در آن زمینه لازم است تحلیل گر خوبی در بازار صنف مورد نظر باشیم. در این بازار الگو ها و نمودار هایی وجود دارد که می توانید با تحلیل و بررسی گذشته، ارز دیجیتالی مورد نظر، آینده و سود و ضرر در این بازار را تشخیص دهید. تحلیل کردن این الگو ها و نمودار ها، اول به آموزش شما و بعد به تجربه نیاز دارد. کسانی که وارد این بازر می شوند معمولا با دو هدف سرمایه گذاری را شروع می کنند.

  1. برداشت سود، در کوتاه مدت
  2.  رسیدن، به سود در طولانی مدت.

در اولین حالت باید تحلیلی که در بازار می کنید، تکنیکی و سریع باشد تا معاملات پی در پی انجام دهید وبسیار حواس جمع باشید. در حالت دوم که به فکر سود بسیار و طولانی مدت هستید باید سطح تحلیل شما، بنیادی و کل باشد تا بتوانید، روی ارز هایی تمرکز کنید که پس از زمان زیادی به سود بسیاری خواهند رسید.

سرمایه گذاران و معامله گران ارز دیجیتال

معمولا کسانی که با هدف برای سود بلند مدت وارد این بازار می شوند و به آینده دور بازار ارز دیجیتال می نگرند، سرمایه گذارانی هستند که صعود و نزول ارز دیجیتال در کوتاه مدت برایشان هیچ ارزشی ندارد. همان طور که در مطالب بالا ذکر شد، تحلیل بنیادی برای سرمایه گذاران بسیار ضروری است تا به سود بسیار خوبی برسند. ولی معامله گران یا تریدر ها، کسانی هستند که سعی بر رسیدن به سود کوتاه مدت دارند و علاقه ای به سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار را ندارند، ترجیح تریدر ها بر این است که به جای سرمایه گذاری های بلند مدت، ارز های دیجیتالی را معامله و خرید و فروش کنند. همچنین نباید این نکته فراموش شود که تحلیل تکنیکال برای این افراد فعال بازار رمز ارزی مهم و ضروری است.

آنچه برای خرید ارز دیجیتال ضروری است

نیازمندی ها و مواردی که برای ورود به این بازار ضروری است چند نمونه کوچک و بسیار مهم، مانند موارد زیر خواهد بود:

در ادامه به بررسی ضرورت و مهم بودن این موارد می پردازیم.

اینترنت پرسرعت

اینترنت پرسرعت، یکی از نیازمندی های مهم وضروری برای ورود به بازار ارز دیجیتال است، زیرا اگر شما به اینترنت با سرعت مناسب دسترسی نداشته باشید، ممکن است در وارد کردن اطلاعات و زمان معامله مشکل داشته باشید و این مشکل، باعث وارد کردن ضرر به سرمایه و مال شما می شود.

کیف پول

انتخاب کیف پول ایمن و مطمئن یکی از ضرورت های ورود به بازار رمز ارزی است، این کیف پول اولین قدیمی است که باید طی شود و از سرمایه و پول سما نگهداری کند و یا در خرید و فروش از دارایی آن کم کرده و به حجم دارایی فرد دیگر اضافه و ارسال کند. شما می توانید بنا بر استفاده ای که قرار است از کیف پول بکنید، آن را انتخاب کرده و حفظ کنید. نمونه هایی از کیف پول مانند؛ کیف پول موبایل، سخت افزاری، کاغذی، کیف پول دسکتاپ و آنلاین، وجود دارد که میتوانید در مقالات دیگر از سایت ارز فارسی مطالعه کنید.

صرافی مطمئن و معتبر

صرافی ارز دیجیتال به زبان خیلی ساده، پلت فرمی است که برای شما امکان خرید، فروش و تبدیل ارز ها را می دهد. نا گفته نماند که هیچ صرافی به محض رضای خدا این کار ها را انجام نمی دهد و به عنوان خدماتی که ارائه می دهد از شما کارمزدی دریافت خواهد کرد، که حتما باید به میزان آن دقت کافی را داشته باشید که زیاد نباشد و حتما خودتان نیز کارمزد صرافی را، محاسبه کنید. اگر از صرافی معتبر و مطمئن کمک بگیرید می توانید به راحتی و با اطمینان کار ای صرافی خود را انجام دهید.

سخن پایانی …

در این مقاله سعی داشتیم تا به شما کاربران عزیز، اطلاعات دقیق و درستی ارائه دهیم تا با خرید ارز های دیجیتالی، آشنا شوید و با روشی آسان و مطمئن، از خرید ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری و معامله، لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *