متاورس را از کجا شروع کنم؟

ما روی زمین زندگی می کنیم اما با پیشرفت علم می توانیم بر روی دنیا های دیگر نیز زندگی کنیم اما منظور من یک سیاره جدید و شبیه به زمین نیست در این جا منظورمان دنیای متاورس است.

امروزه با معروف تر شدن دنیای متاورس و شنیدن نام و آوازه ی دنیای متاورس شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه وارد دنیای متاورس شویم؟ با چه راه هایی از متاورس کسب درآمد کنید؟ در این مقاله از سایت ارز فارسی به بررسی این سوالات خواهیم پرداخت و خواهیم دانست چگونه پا در دنیای متاورس بگذاریم.

چگونه وارد دنیای متاورس شویم؟ - سرزمین متاورسچگونه وارد دنیای متاورس شویم؟

با آغاز همه گیر شدن بیماری کرونا، دنیای متاورس وارد زندگی ما شد و بسیاری معتقد هستند که آینده ی زندگی انسان ها در این دنیا جای دارد و افرادی موفق هستند که از امروز به فکر وارد شدن به این دنیا باشد در ادامه به بررسی راه های وارد شدن به این دنیا خواهیم پرداخت.

انتخاب پلتفرم در متاورس

اولین مرحله برای وارد شدن به دنیای متاورس انتخاب یک پلتفرم متاورسی مناسب با حیطه فعالیت شما است تا بتوانید در آن پلتفرم به کسب درآمد و خرید وفروش آیتم های دیجیتالی مثل NFT بپردازید. از راهای کسب درآمد در متاورس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرید و فروش املاک
 • ساخت آواتار
 • خرید و فروش NFT
 • خرید و فروش ارز های متاورسی
 • و …

همانطور که گفتیم اولین مرحله برای وارد شدن به دنیای متاورس انتخاب یک پلتفرم معتبر است از پلتفرم های محبوب و پر طرفداری که بسیاری از کاربران دنیای متاورس از آن استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پلتفرم سند باکس (sand Box)
 • پلتفرم دیسنترالایزد (Decentralized)

روش های ثبت نام در دنیای پلتفرم سند باکسپلتفرم سند باکس

سند باکس پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم و توکن های غیر مثلی مانند NFT است همچنین این پلتفرم در خود بازی هایی دارد که در دسته ی بازی با هدف کسب درآمد قرار گرفته و بازیکنان می توانند با خلاقیت و مشارکت در آن به درآمد برسند در ادامه به آموزش وارد شدن به پلتفرم سند باکس خواهیم پرداخت.

 1. وارد پلتفرم سند باکس شوید
 2. در قسمت راست بالای صفحه بر روی گزینه Sing In کلیک کنید.
 3. اگر کیف پول دیجیتالی ندارید می توانید این پلتفرم از شما می خواهد وارد کیف پول Meta mask شوید و در آن عضو شوید و اگر از قبل عضو این کیف پول بودید به کیف پول خود را با سیات کانکت کنید.
 4. رمز و ایمیل خودتان را وارد کنید
 5. در قسمت سمت چپ پنل سایت بر روی گزینه Great کلیک کنید تا حساب کاربریتان ایجاد شود.
 6. سپس اپلیکشن game maker را بر روی سیستم خود نصب کنید
 7. در زمان ورود به اپلیکیشن رمز و ایمیلی که در پلتفرم سند باکس را داده اید وارد کنید و وارد اپلیکیشن شوید.
 8. و شما وارد دنیای متاورس شده اید

روش ثبت نام در پلتفرم دیسنترالایزدپلتفرم دیسنترالایزد

در پلتفرم دیسنترالایزد کاربران بیش تر در حال خرید و فروش NFT و خرید و فروش ملک و زمین هستند همچنین کاربران در سازمان غیر متمرکز این پلتفرم شرکت می کنند. ارز دیجیتال این پلتفرم مانا نام دارد که می توان با این ارز، بازی های داخل پلتفرن دیسنترالایزد را خریداری کرد تا بر روی بلاک چین اتریوم شما فعال شود در ادامه به آموزش وارد شدن به پلتفرم دیسنترالایزد خواهیم پرداخت.

 1. وارد پلتفرم دیسنترالند شوید
 2. در قسمت راست بالای صفحه بر روی گزینه START EXPLORING کلیک کنید
 3. حال شما پیش روی خود دو گزینه دارید ۱_ بازی به عنوان مهمان (Play as a guest) 2- بازی با استفاده از کیف پول (Play using your wallet)
 4. اگر گزینه ی دوم را انتخاب کنید و بخواهید با استفاده از کیف پول خود بازی کنید باید با یکی از ولت های (متاماسک، والت کانکت، فرمتیک والت) کانکت کنید.
 5. سپس بازی متاورسی شروع به بارگذاری می شود
 6. اما در صورت انتخاب گزینه ی اول می توانید به صورت مهمان وارد دنیای متاورس شوید اما مشکل آن هم این است که از برخی امکانات دنیای متاورس محروم خواهید شد

قوانین متاورسی

بسیار از کاربران دنیای مجازی زمانی که می خواهند در یک پلتفرمی ثبت نام کنند بدون خواندن قوانین و مقررات آن با کلیک بر روی گزینه  I agree به سرعت از این مرحله عبور می کنند دنیای متاورس هم همین گونه است زمانی که وارد پلتفرم های دنیاین متاورس می شوید برای شما قوانین و مقرراتی رو می آورد که ما به شما توصیه می کنیم قبل از پذیرش آن ها و در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط هستید آن ها را مطالعه کنید.

زیرا هر پلتفرمی دارای قوانین خاصی است مه زیرا پا گذاشتن آن ممکن است مشکلاتی مانند بلوکه شدن را پیش بیاورد اما در صورت مطالعه تمام قوانین این پلتفرم ها می توانید بدون این که با دردسری و مشکلی مواجه شوید به فعالیت در دنیای متاورس بپردازید.

انتخاب کیف پول برای متاورسانتخاب کیف پول برای متاورس

در دنیای متاورس و پلتفرم های این دنیا هر گونه آیتم دیجیتالی نیاز به پرداخت هزینه دارد به عنوان مثال شما برای ایجاد یک آواتار باید ار ارز های موجود در کیف پول خود استفاده کنید همچنین در صورت فروش ملک، آواتار، NFT و … نیاز به کیف پول دیجیتالی دارید تا در زمان پرداخت وجه ارز های دیجیتال را از طریق کیف پول دریافت کنید. از کیف پول های متاورسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کیف پول متاماسک
 • کیف پول کانکت
 • فرمیت والت
 • کیف پول ونلی
 • کیف پول دیجیتال لجر

بعد از انتخاب ولت شما باید ارز های مورد نیاز دنیای متاورس مانند مانا را از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال خریداری کنید تا بتوانید در مواقع لازم از آن ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول ارز دیجیتال

ساخت آواتار در دنیای متاورسساخت آواتار در دنیای متاورس

پیش تر نام آواتار را آوردیم شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که آواتار یعنی چه؟ به نسخه مجازی کاربران دنیای متاورس آواتار می گویند که به وسیله آن با در دنیای مجازی رفت و آمد می کنند و به کسب و درآمد می پردازند در نتیجه آواتار ها به انسان های دنیای متاورس معروف هستند.

اما سوال اینجاست که چگونه باید آواتار مورد نظر خود را بسازیم؟ سایت هایی هستند که به ساخت آواتار های اختصاصی و غیر اختصاصی می پردازد. با ورود به این سایت و ایجاد یک حساب کاربری می توانید با استفاده از عکس با کیفیت خودتان در محیطی نورانی و آپلود ان عکس در سایت آواتار مورد نظر خود را بسازید سپس این سایت ها به آواتار شما جان می دهند و نسخه ی مجازی شما را خلق می کنند.

از سایت های سازننده آواتار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سایت spatial
 • سایت آواتار ساز Avataaars Generator
 • سایت Avachara

نکته: کاربران متاورس بین سایت های آواتار ساز سایت spatial را دوست دارند و طرفداران زیادی دارد که با ورود به پروفایلتان در سایت تغییراتی در قیافه آواتار خود ایجاد کنید.

کلام آخر

دنیای متاورس دنیای جدیدی است که آینده ی بسیار درخشانی دارد پس هر چه سریع تر باید وارد این دنیا شوید برای دیدن آموزش های بیشتر در مورد دنیای متاورس و ارز دیجیتال با سایت ارز فارسی همراه باشید همچنین شما هم نظرات خودتان را برای ما کامنت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.